Poliüretan Enjeksiyon Epoksi Balıkesir

Poliüretan Enjeksiyon
Balıkesir

askarot 444 6 380

ASKAROT TÜM TÜRKİYE GENELİNDE POLİÜRETAN ENJEKSİYON VE EPOKSİ HİZMETİ VERMEKTEDIR…

İLETİŞİM
444 6 380

ASKAROT BETON DELME KESME SİSTEMLERİ

EPOKSİ BALIKESİR

Poliüretan enjeksiyon genel olarak, metro tünelleri, bodrum, sığınak, asansör kuyusu, temel, perde duvar, yer altı sularını tersi yönden gelen suyun durdurulması için geliştirilmiştir. Poliüretan enjeksiyonlar esnek yapıda suyla temas halinde hızlı reaksiyon gösteren kapalı hücre yapısına sahip su izolasyon köpüklendir. Yer altı sularının geldiği kılcal çatlakları ve boşlukları doldurarak mükemmel su izolasyonu sağlar, bu sayede su izolasyonu toprak altı ve yer altı sularına müdahale imkanı sağlar.Poliüretan Enjeksiyon çeşitleri sıvı akışkan olanlar çatlakların doldurulması için kullanılmaktadır. Yoğun olan poliüretan enjeksiyonlar ise dilatasyon ve benzeri boşlukların doldurulması amacıyla kullanılmaktadır.
Poliüretan
Enjeksiyon
ASKAROT
Poliüretan enjekte etmek için motorlu veya hidrolik yüksek basınçlı makine olması gerekmektedir. Daha sonra Poliüretan sıvı izolasyon maddesi uygulama öncesi suyun olduğu beton yüzeyler belirlenir, beton ve çatlak alanların takibi eşit oranda ortalama 30 cm aralıklarla betona 45 derece eğik olarak paker dübellerin takılması için delikler açılır. Sonrasında delikler hava basılarak temizlenir, sonrasında çelik paker dübeller çakılarak sızdırmazlık contaları içerde sıkışacak oranda cıvata başından sıkılır, sonrasında enjeksiyon yapılmak üzere paker başlıklarına nozul takılır ve basınçlı şekilde Poliüretan Enejekte edilir. Enjekte edilen Poliüretan diğer dübel deliklerinden gelene kadar gönderimine devam edilir. Bu şekilde devam edilerek tüm dübeller ve sızıntıların geldiği noktalar doldurulur.
Nasıl Uygulanır
ASKAROT
Poliüretan sıvı enjeksiyon makinesi motorlu ve hidroliktir. Enjeksiyon makinesi pistonlu olup sıvı halde olan poliüretan reçineleri yüksek basınçla transfer etmek amacıyla kullanılır. Enjeksiyon makinesinin enjeksiyon yapabilmesi için uzatmalı yüksek basınca dayanıklı hidrolik hortumlar olması gerekmektedir. Enjeksiyon makineleri 220 volt elektrik ile çalışabilen yüksek devirlik motorlar ile transfer pistonlarını harekete geçirirler bu sayede poliüretan basınçlı şekilde duvar, beton ve benzeri çatlakların içerisine doldurulması sağlanır.
Epoksi Makinesi
ASKAROT

Poliüretan Enjeksiyon

Poliüretan enjeksiyon sistemi ile beton ve duvar içerisinde oluşan çatlakları ve kılcal alanları doldurarak su sızıntılarını kesmekteyiz. Bu yöntemi çoğunlukla metro tünelinde, bodrum ve sığınak bölgelerinde yer altı suların ters yönünden gelen suyun durdurulmasında kullanmakta olup ayrıca asansör kuyularında, bina temellerinde de kullanılabilmektedir. Poliüretan enjeksiyon işleminde sızıntı olan bölgeye esnek bir yapıya sahip olan özel makinesi yardımıyla basınçlı bir şekilde akışkan olan madde enjekte edilir. Bu dolgu maddesi sıvı ile temas etmesi halinde daha çok şişer ve sızıntıları yüzde yüz engellemektedir. İşlemle birlikte yaklaşık 5 dakika da sızıntılar durdurulmaktadır. Bu sayede kötü koku ve rutubet engellenmekte ve yapılan bölgenin kullanım ömrünün uzamasını sağlamaktadır ve depreme dayanaklığı da oldukça artırmaktadır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (53 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir